Buharlamayı Güvenli Hale Getirmenin Yöntemleri

Buharlamayı Güvenli Hale Getirmenin Yöntemleri

Elektronik sigara kullanırken güvenilirliği açısından endişeleriniz varsa sizlere bu endişen izden kurtaracak yepyeni ipuçları ile geldik. Elektronik sigaralar dijital ve mekanik cihazlar olduğundan dolayı birde sık sık medyada karalama kampanyalarını gördükçe sizde kullanımının  güvenli olup olmadığını sorgular hale geldiniz ee tabi doğal bir durum.

Şimdi sizlere buharlamanın güvenli hale gelebilmesi için bazı detaylı yöntemleri başlıklar altında açıklayacağız. Bu yazımızdan sonra sizlerde güvenli şekilde vaping keyfinizi çıkarabilirsiniz.

TC(sıcaklık kontrol) Modlarını Kullanın

Elektronik sigaralarda var olan sıcaklık modu yani TC ayarları e-sigaraları güvenli olarak kullanmanın en önemli örneğidir.Cihazı daha yüksek ısılarda kullanmak kimyasal reaksiyonun oluşmasına neden olur. Buna göre formaldehit veya akrolein kimyasallar daha yüksek sıcaklıklarda daha kolay ortaya çıkmaktadır.

tc-mode-min

Bu büyük sorunu ortadan kaldırmanın yöntemleri elbette mevcut bunun için coilinizi ulaşabilecek en yüksek sıcaklık ayarını sınırlandırabilirsiniz. Tc modu kullanmanın en büyük avantajlarından biri de coiliniz maksimum sıcaklığının üstüne çıktığında cihaz direk olarak ateşlemeyi keserek gücü azaltır. Bu konudaki ideal sıcaklık ayarı için henüz yeterli bir araştırma yok fakat bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Fakat colinizi maksimum sıcaklık kontrolünün üstünde tutmadan güvenli bir buharlama yaşarsınız.

Diasetil ve Asetil Propiyonil kullanımı Sınırlayın

diasetly-min

Diasetil konusunda bir çok kullanıcının ciddi endişeleri var fakat buna rağmen neden en çok diasetil içeren likitler tercih ediliyor derseniz sigaradan uzaklaşmak isteyen birini oldukça iyi şekilde tatmin ediyor diacetly içeren likitler fakat bun maddeyi kullanırken bile çok yüksek oranda kullanmak gerekiyor ki zarar görebilecek duruma gelmeniz gereklidir. Yani normal sigaralarda daha fazla bu kimyasal madde bulunduğunu bilmeniz gereklidir.

Fakat elektronik sigaralarınız dan keyif çıkarmak için tereyağ ve tatlı diasetilin tatlı aromalarına ihtiyaç duymuyorsanız daha güvenilir bir buharlama yaşıyorsunuz demektir zaten.

Şimdilerde bir çok likit markası diasetil’in zararlarının bilincinde olduğu için bu bileşeni likitlerde kullanmıyor. Asetil propil hakkında yeterli araştırma sonuçları yoktur fakat iddialar diasetil ile aynı oranda riskli olduğudur.

Yüksek Nikotinli Likitler ile Az Sıklıkla Çekim Yapın

nikotin-e-likit-min

Elektronik sigara kullanımı yaygın hale gelmeye başlayınca kullanıcılar daha düşük mg nikotinli likitler kullanma fikrine kapılmaktadır. Bu durumda daha fazla likit tükettiklerinin farkına dahi varmıyorlar.

Yüksek nikotinli likitlerdense daha düşük nikotinli likitler kullanarak likit tüketiminin daha fazla olması elektronik sigara modelleri kullanmayı daha güvenli hale getirmemektedir.

Bu anlamda yapacağınız en iyi durum günde yaptığınız çekimi olabildiğince azaltmanız dır. Bunu yaparken nikotin miktarınızı az az yükselterek sizi az ama doyurucu bir oranı deneyerek ayarlamanız gerekebilir.

Dry-Burn İşlemini Kullanmayın

dry-burn-coil-min

DRY-BURN coilinizi pamuk olmadan ve likit olmadan ateşleme işlemidir. Kullanıcılar coillerin eşit sıcaklık dağılımını gerçekleştirmek için bu yöntemi kullanırlar.Bu işlemde coil çok yüksek ısılara ulaşarak coilin metalinin yapısını etkiler. Bu durum bazı likitlerin bileşenleri ile birleşerek bu kimyasallar buhar yolu ile almanıza neden olur.

Yapılmış olan araştırmalarda coillerin metalleri buharınız da dry burn yapmadığınız takdirde yer almaz ve bir zarar teşkil etmez. DRy burn yapılırken çok yüksek oranlarda metala maruz kalınmıyor fakat bazı küçük önlemler oldukça önemli olabiliyor

Fazla Buhardan Kaçının

yuksek-buhar

Bu durumu şu şekilde anlatmak daha doğru olacaktır çok yüksek buhar yapıyorsanız alacağınız riskte o kadar fazla oluyor. Elektronik sigaraları çok ağır şekilde kullanmak dahi normal sigaradan kat be kat güvenli bu konu ayrı. Elektronik sigaranız sizi sigara kullanmaktan alı koyuyorsa bildiğiniz gibi kullanmak daha doğru olacaktır.

Bu konuda gün içinde her çektiğiniz buharın sayısını azaltmanız gerektiğini az önce belirtmiştir bu çok fazla buhar üretmek içinde geçerlidir. Sizlerde elektronik sigara kullanırken saha sağlıklı ve güvenli bir içim istiyorsanız çok yüksek buhar yapmaktan kaçının.

Bu içeriğimizi bu yöntemleri denemezsem elektronik sigara zarar verir gibi bir düşünce oluşmasın. Alabileceğiniz bir risk varsa ve bunları alabileceğiniz yöntemler varsa neden denenmesin.

Yukarıdaki tavsiyelere uymamanız durumunda dahi unutmamanız gereken en önemli konu normal sigaradan kat be kat daha güvenlidir elektronik sigara kullanımı.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?