Eleaf iStick Pico 75W Ayarları ve Kullanımı

Eleaf İstick Pico 75W elektronik sigara piyasasında en çok tanınan cihazlardan biridir. Öyle ki kullanıcısı oldukça fazla olan bu model kolay ve basit kullanımı ile de en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Eleaf İstick bir seri halinde üretilmiş Eleaf markasının amiral gemi modellerinden biridir. Kullanıcı dostu ve oldukça güvenilir bir modeldir. Çin menşeli marka eleaf yüksek rekabete rağmen en iyi markalar listesine adını yazdırmayı başarmış çok büyük elektronik sigara üreticisidir.

Eleaf İstick Pico 75W uygun fiyatlı ve taşınma konusunda çok büyük bir cihaz olmaması nedeni ile çok sevilen modeller arasına girmeyi başarmıştır. Şimdi sizlere detaylı olarak İstick Pico modelinin ayarlarını ve kullanımını anlatacağız.

İstick Pico modeli kutu içeriği bir adet Eleaf İstick Pico 75W cihaz, Melo III mini tank, EC iç atomizer 2 adet, USB kablo, kullanım kılavuzu, yedek contalar yer almaktadır. Bu cihazı kullanmaya başlamak için 1 adet 18650 pil ve likit ihtiyacınız var.

isticik-modelleri

iStick Pico 75W Mod

Eelaf İstick Pico 75W mod ile ilk dikkat edeceğiniz nokta küçük boyutlarıdır. Mini bir cihaz değildir fakat diğer rakiplerine göre minik bir görünüme sahip olması çok fazla rağbet görmesine yardımcı olmuştur. 70.6*45.2*23.2 boyutlarına sahiptir. Küçük elleri olan birinin konforlu bir şekilde tutacağı bir cihazdır. 18650 pilden daha kısa boyutları Eleaf markasının ne kadar yenilikçi bir üretimi olduğunu düşünmek için yeterlidir.

İstick Pico tasarımı ile bir diğer nokta ise ayar tuşlarının konumudur. Kavisli bir ateşleme butonu ve geniş Oled ekranın USb girişinin üzerinde yerleştirilmiştir. Watt ayarı yapabilmeniz için ayar tuşları cihazın alt kısmına yerleştirilmiştir. Üstelik cihazı düz bir şekilde zemine koyduğunuzda tuşlara yanlışlıkla basılma olanağını ortadan kaldırmıştır.

İstick Pico 75W modunun boyutuna göre Oled ekranı oldukça iyi bir büyüklüktedir.  Cihaz Standby durumunda iken  sıcaklık ve watt ayarları geniş bir şekilde,rezistans ve voltaj  değerleri ise batarya ikonunun yanında küçük şekilde görülmektedir. Cihazın boyutu ve tasarımı elektronik sigara yorumcuları ve kullanıcıları açısından tam not verilmiştir. Fakat estetik açıdan batarya kapağı kısmı eksi olabilir fakat bu durum çok önemli değildir. Çünkü bir cihazın çalışma ve tatmin etme performansı estetik açından daha önemlidir.

Pico İstick serisi ilk güncellenebilir yazılıma sahip modudur. Bundan sonra çıkan tüm İsticik modellerinde de bu özelliğe yer verilmiştir. Kullanıcılar bilgisayarları ile Usb yolu ile bağlanacak yeni güncellemeleri cihazlarına yükleyebilecekler. Bu sayede Pico modunuzu 75W’dan 100W çıkış gücüne ulaştırmak ve sıcaklık kontrol modunda özellikler eklemek isterseniz güncelleme yapabilirsiniz.

Eleaf-iStick-Pico-tanitim

İstick Pico 75W tek bir pil ile çalışan bir moddur ve micro usb girişi ile hem şarj hemde güncelleme yapmak için kullanılır. Harici bir şarj aleti kullanmak zorunda değilsiniz. Usb kablo pico modunu passthrough özelliği ile şarj edilirken kullanım olanağı sağlamayan en iyi özelliğidir.

Cihazın menüsü küçük ve basit görünümlü bir cihazdan beklenmeyecek kadar iyidir. Keşfedilmeyi bekleyen bir çok özelliği ve farklı tuş kombinasyonları mevcuttur. Farklı modlar için geçiş işlemi için ateşleme butonuna 3 kere hızlı şekilde basılarak gerçekleştirilir. Ayrıca herbiri kendi TCR değerine sahip 3 farklı hafıza modu mevcuttur. TCR değerini ayarlamak için  öncelikle cihazınızı 5 kere ateşleme tuşuna basarak kapatılmalı daha sonra ateşleme tuşu ve + tuşuna 5 sn kadar basılı tutulmalıdır. Kullanılan coilin malzemesine göre + ve – tuşları değiştirirken M1 numerik değerini rastlayacaksınız. Bu işlemi M2 ve M3 içinde uygulayabilirsiniz. Başlangıç seviyesindeki kullanıcıların tercih etmeyecekleri bir özelliktir.

Bunların yanı sıra uygulaması çok daha kolay bir çok fonksiyonda mevcuttur. İstick Pico kapalı durumda ise ekranı döndürmek için + ve – tuşlarına aynı anda basılı tutabilir ve aynı tuş kombinasyonunu cihaz açıkken yaparak cihazınızın tuş kilidini kapatabilirsiniz. Cihazı ayrıca gizli modda kullanabilirsiniz. Cihazınızın açık durumdayken ateşleme tuşu ve – tuşuna aynı anda basılı tutarak gizli modu açabilir Ateşleme tuşu ve + tuşuna basarak bataryanın voltajını kontrol edebilme imkanı bulabilirsiniz.

Modunuzu TC modunda kullanmayı istiyorsanız eğer modun nikel, titantum ve paslanmaz çelik gibi materyalleri desteklediğini söylemeliyim. Daha farklı tel seçenekleri arasında geçiş yapmak oldukça kolay ateşleme tuşuna 3 kere hızlı şekilde basarak + ve – tuşları ile geçişleri tamamlayabilirsiniz. İstick Pico kullanırken bir sorun ile karşılaştığınızda ve bunun yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorsanız eğer eleaf’ın sitesinden modunuza ait en güncel yazılımı yüklemenizi öneririz.

Eelaf İstick Pico 75W Modeli Tanıtım Video

Melo 3 Mini Tank

İstick Pico 75W mod mükemmel bir cihazdır. Ve bu modu tamamlayan diğer bir parça Melo 3 Mini Tank’tır. 2 ml kapasitesine sahiptir. Smok TFV4 gibi tanklar ile karşılatırıldığında tank yetersiz gelebilir fakat burada unutulmaması gereken konu Melo III mini TPD uyumludur. Ayrıca bu tank ile kullanılacak olan Eleaf EC coilleri diğer tanklar gibi çok likit harcamazlar.

melo-3-tank-ozelligi

Melo 3 tankın üst kısmında yüksek wattlarda kullanımında dahi sürekli ısınmayan paslanmaz çelik gibi bir ağızlığı mevcuttur. Üst kısımlarda sökülebilir üst kapak sayesinde üstten dolum işlemi gerçekleşmez. Metal kapak çevrilerek sökülür likit geniş yan boşluklardan enjekte edilir. Bu dolumu yaparken likitinizi hava boşluğunuza damlat mamaya özen göstermelisiniz. Mod ve tank birleştiğinde tek parça gibi bir görüntü veriyor.

Melo 3 mini tank iki adet Kanthal klasik EC iç atomizer ile geliyor. Paket içeriğinde TC coil yok TC coil kullanıcısı iseniz extradan satın almalısınız.

Melo 3 Tankta yer alan Kanthal coiller oldukça iyi bir performans sağlıyor.Doğru bir kullanım ile yüksek miktarlarda buhar ve iyi bir aroma kalitesi elde etmek mümkündür. RDA ve RDTA kalitesinde olmasa bile tanka göre tat kalitesi oldukça iyidir. Bu coillerin 80 ve 100W uyumlu olmaları yazılı bile olsa ilk saatlerde normal güçlerde kullandıktan sonra bu derecelere çıkmaya özen gösterin.

Eleaf Pico 75W mod vereceğiniz parayı sonuna kadar hak eden iyi özellikleri olan bir elektronik sigara modelidir. İster başlangıç isterseniz orta seviye bir elektronik sigara kullanıcısı her iki durumda büyük işler çıkaran bir cihaza sahip olmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?