Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakın!

Elektronik Sigara ile Sigarayı Bırakın!

Elektronik sigaraya başlamak isteyenlerin ilk nedeni olan sigarayı bırakmak konusunda hala içinde şüphe içinde olanlar için bu yazıyı hazırlamayı düşündüm.

Bende sizler gibi uzun yıllar sigaranın tehlikeli sularında her geçen gün kaybettiğim sağlığımla bırakma süreçlerinde zorlanarak tekrar yeniden sigaraya başlıyordum. İlk olarak İngiltere’den gelen bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım ilk başlarda hiç umudum yoktu zaman geçtikçe farklı aromaların tadına bakma merakımla birlikte 2 ay gibi kısa bir sürede artık sigara paketi taşımadığımı fark ettim. Sigaramın yanımda olmadığı zaman artık telaşa kapılmıyor zaten elektronik sigaram yanımda demeye başlıyordum.

Sonra bu durumu ticarete çevirmeye başladım ilk başta kendi yakınlarımdan başladım bu işe sağlam bir irade ve her daim sigaranın yokluğunu dolduracak bir cihaza sahip olduğunuzu kendinize inandırırsanız oldukça kısa sürelerde sigaradan kurtulmanız oldukça kolay oluyor.

Her geçen gün hızla artan kullanım oranı ile elektronik sigara, sigara bırakma yöntemleri içerisinde en etkilisi olduğu kullanıcılar tarafından onaylanmıştır.

Tütün ve içerisinde yer alan 4.000 adet zehir barındırmayan bir deneyim sunan elektronik sigara markaları kullanıcılar tarafından tam not almış olsa da bazı sağlık kurumlarının onay vermediği bir sigara bırakma yöntemi olmadığı da bilinen bir gerçek.

Henüz daha yeterli ve kapsamlı bir araştırma olmadığı için direk olarak karalama kampanyalarına aldırmadan elektronik sigaranın sağladığı avantajları göz ardı etmemekte fayda var.

Elektronik Sigara İle Sigara Bırakma Aşamaları

e-sigara-likit-min

Elektronik sigara normal sigarayı elinde tutmaya alışkın olanlar ve dudağında hissetmeyi sevenler için oldukça beğenilen bir cihazdır. Buharı ile sigara dumanı simülasyon yaratması sigara bırakma sürecinde kurtarıcı oluyor.

Elektronik sigara kullanmaya başlanıldığında dikkat edilmesi gerekenleri uygulayarak kısa sürede sigaradan ve zararlarından kurtulabilirsiniz.

Öncelikle elektronik sigaraya başlarken sizi en iyi tatmin edecek güçteki cihazı belirlemelisiniz. Eğer emin değilseniz müşteri temsilcilerimiz sizler için en uygun cihazı önerecektir.

Daha sonra likit seçimlerine dikkat etmelisiniz. Orijinal ve kaliteli likit tercih etmek oldukça önemlidir. Sitemizde yer alan likit çeşitleri kaliteli ve orijinal üründür. Meyve aroması mı  yoksa tütün aroması mı veya çikolata, kahve gibi aromalardan mı hoşlanıyorsunuz bu konuda kendinizi dinlemelisiniz.

Seçim yaparken nikotin oranlarına mg’larına da dikkat etmek gereklidir. En yüksek Mg’lardan başlayarak kademe kademe düşürmek yolu ile nikotin bağımlılığı yenilebilir. En son olarak da nikotinsiz likitler ile elektronik sigara içim keyfinizi iki katına çıkarabilir. Gerekirse elektronik sigara kullanımı da bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?