Kapalı Alanda Elektronik Sigara Kullanımı

Kapalı Alanda Elektronik Sigara Kullanımı

Kapalı alanda elektronik sigara kullanımı konusunda bir çok soru işareti bulunmaktadır yazımızda kapalı alanda esigara kullanılır mı sorusuna cevap vermeye çalıştık. Sigarayı bırakmak isteyenlerin önceliği olan elektronik sigaralar dumansız ve içerisinde zararlı madde bulunmamasından dolayı en çok tercih edilen alternatiflerden olmuştur. Nargile dumanı kadar yoğun bir buhar oluşturmasına rağmen koku bulunmaması bu cihazları cazip kılmaktadır.

Kapalı Alan Olarak Elektronik Sigara Kullanılabilecek Alanlar

kapalı alanda elektronik sigara

Kapalı alan olarak elektronik sigara kullanılabilecek alanlar olarak mekan adlandırması yapmak yanlış olacaktır. Yasalara göre teşvik edici olma özelliği taşıyabileceğinden dolayı kapalı alanlarda elektronik sigara içmek yasaklanmıştır. Fakat bilinmesi gereken en önemli konu elektronik sigaralar normal sigaralarda bulunan rahatsız edici kokusunun ve dumanın olmayışıdır.

Bazı alanlarda elektronik sigara kullanımının serbest olduğunu söylemek doğru olacaktır. Pasif içicilik yapmayan elektronik sigara kullanımı gün geçtikte hızla artmaktadır. Bir çok alanda elektronik sigara içilmesine dair bir kısıtlama olmamasına rağmen çıkardığı buharın çevreyi rahatsız edeceği düşünüldüğünde buhar ayarını en minimuma indirmek çözüm olacaktır. elektronik sigaralar çevreye zarar vermemesinin yanında kötü koku oluşumuna neden olmaz. Sigara bağımlısı kişiler kapalı alanlarda da sigara içmek isterler. Bu nedenle elektronik sigaralara belirli alanlarda kısıtlama getirilmediği için rahatlıkla kullanımı mevcuttur.

Elektronik sigara normal sigaralara göre daha az zararlıdır. Bu cihazlar için yapılan araştırmalar hala devam etmekte şimdiye kadar herhangi bir zararına rastlanmamıştır.Kapalı alanda elektronik sigara kullanımına dair bir çok farklılıkta mevcuttur.  Çalışan kişilerin sigara içme konusunda sıkıntı yaşamalarından dolayı elektronik sigara daha fazla tercih edilmektedir. Hazır sigaralara oranla daha az maliyetli olması elektronik sigara kullanımı artıran temel nedenlerden biri olmuştur. Kanunlarla getirilen tüm sınırlamalar rağmen elektronik sigara kullanımı hızla artmaya devam etmektedir. Bir çok otel ve restoranlarda kullanımı serbest olan elektronik sigaralar kamusal alanlarda kullanımı yasaklar arasındadır. Bu cihazlarda çıkan buharın çok kısa sürede kaybolması da artı bir özellik katmaktadır. Elektronik sigara ile sigara bağımlılığından kurtulan kişilerin sayısı %80 oranlarından daha fazladır.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?