Likit Demleme Nasıl Yapılır ?

Likit demleme nasıl yapılır ?  sadece evyap likitler için değil hazır likitler içinde oldukça önemlidir. Örneğin her zaman kullandığınız bir likit bu sefer farklı bir tat ile elinize geçtiyse bir süre demleme yaptıktan sonra eski tadına sahip olabilirsiniz. Muhtemelen demlenmem iş bir likit elinizdeki. Elektronik sigara severlerin en çok merak ettiği konulardan biridir likit demleme bu konuda sizi aydınlatmak istedik.

Likit Nasıl Demlenir ?

likit demleme nasıl yapılır

Likit demleme nasıl yapılır merak ediyorsanız örnekleme ile anlatalım çay demlediğimiz de bekleriz tadı ve posası iyice çıksın demlenmem iş çay ikram etmek ayıplanır çünkü samansı bir tadı olur yeni yapılmış çayın. Likitler de aynı bu şekildedir. Evyap likitler ilk yapıldıkları anda aroma lezzeti olmaz alkol gibi tatları olur bunun için mutlaka bir süre demlendirilmelidir. Likit demleme süresinin önemi bir çok elektronik sigara severin dikkat ettiği ayrıntılardan biridir. Bu süreçte VG PG sıvıları birbirleri ile karışarak mükemmel yoğunluk ve tadın ortaya çıkması sağlanır. Likit demleme nasıl yapılır; öncelikle hiç bir müdahale edilmeden 2 hafta kadar bekleyen likitte renk koyulaşmaya başlar bu tadın tam oturduğunu gösterir. Likit demleme şöyle yapılır; Öncelikle şişeyi ısı ve ışık almayacak bir yerde kapağı açık bir şekilde arada bir karıştırmak suretiyle bir süre bekletebilirsiniz. Diğer yöntem ise el yakmayacak ısıda bir sıcak su içinde şişeyi 1 2 saat bırakarak daha hızlı demleme sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlemden sonra ağzı açık şekilde yine biraz güneş almayan bir yerde beklemenizde fayda olacaktır.

Meyve aromaların da demlemeye gerek yok fakat daha tatlı bir tat istiyorsanız bekletebilirsiniz. Çikolata karamel gibi yoğun ve çok tatlı aromalar 5 gün falan bekletilerek daha tatlı bir aroma elde edilebilir. Tütün aromaları ise gliserine en uzun süre geçen aromalar dır. 10 gün kadar demleme sağlanmalıdır. 1 gün bekleme bile likitlerde ciddi tat ve yoğun değişimine neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?