Smok TFV8 Baby Atomizer Kullanımı ve Ayarları

tfv8-baby

Smok TFV8 baby atomizer dünyada en çok kullanılan tank çeşitlerinden biridir. Sizlerde elektronik sigara kullanıyorsanız bu tankı mutlaka duymuşsunuzdur. TFV8 baby tank ile hem yüksek buhar hemde iyi bir aroma isteyenler için çok doğru bir seçim olacaktır.

Düşük watt aralığında çalışsa dahi oldukça mükemmel bit tat ile eşsiz yoğun buhar üretebiliyorsunuz. Döndürmek şartı ile açılan kapağı sayesinde yolda yürüseniz dahi dolum işlemi yapabilirsiniz. Ürünün birbirinden mükemmel artıları buhar performansı konusunda eşsiz bir deneyim sunar. Bu artılar şunlardır;

 • Mükemmel buhar üretir
 • Harika bir aroma sağlar
 • Konforlu bir çekiş için geniş hava delikleri
 • Pratik dolum

Artılarının yanı sıra ürünün bir takım eksiler ide bulunan smok TFV8 baby tank ile sizlerde muhteşem buharın eşsiz etkisi ile elektronik sigara kullanım keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Var olan iki eksik ile şunlardır;

 • Güçlü coillere sahip olduğu için likit tüketiminin fazla olması
 • Bir süre kullanmaya başladıktan sonra aroma tadının alınması

Elektronik sigara kullanırken yüksek buhar yaratmak için tank seçimi oldukça önemli olmaktadır. Sizlerde elektronik sigara kullanırken Smok TVF8 Baby tank ile farkı hissedeceksiniz.

Smok TVF8 Baby Tank Teknik Özellikleri

tfv8-tank-inceleme

Smok TFV8 baby tank ile sizlerde yapabileceğiniz en yüksek buharı yapar derin bir aroma tadına bakabilirsiniz. Elektronik sigara ile sigaradan ve zararlarından kurtulmanın en etkili yoludur. Elektronik sigara kullanmak ise büyük önem ister.

 • Yüksek oranda buhar üretimi yapar
 • Çekimin konforlu yapılabilmesi için geniş hava akımı
 • Üst kapak döndürülerek açıldığı için başka bir parça sökmeye gerek yok
 • 2 ml likit kapasitesi
 • Kullanımının kolay olması sayesinde çok tercih edilen bir tank olup herkesin rahatlıkla kullanacağı fakat buhar severlerin daha çok tercih edeceği bir tank modelidir
 • Smok Alien ile mükemmel bir uyum yakalar

TVF8 Baby Tank Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara kullanımında likit seçimi kadar tankın seçimi de oldukça önemlidir. Aradığınız performansı ancak size tankınız sunar. TFV8 baby tank gelen kutusu ile 0.4 ohm V8 baby Q2 coili takılı şekilde gelir. Coilin yan kısmında hangi watt aralığında çalışması gerektiği bilgileri mevcuttur.

Coil 80W çıkışgücüne kadar çalışabilirken en iyi performansı alabilmeniz için önerilen watt aralığı 65 olarak gösterilmiştir. Tankınız bu watt aralığında kullanılarak mükemmel bir içim keyfi performansı almış olursunuz. Tavsiye edilen sürede kullanımı size coilinde daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Yedek olarak ise V8 baby T8 coil de kutuda gelir. Yedek olan coil kurulu gelene göre daha güçlüdür. 110W maksimum çıkış gücüne sahip olmasına rağmen önerilen watt aralığı 80W’dır.

TFV8 Baby Tank Dolumu Nasıl Yapılır?

Tankta var olan menteşe ve kilitli üst dolum sistemi mevcuttur. Bu şekilde dolum çok kolay ve pratik şekilde yapılmaktadır. Dolum boşluğuna ulaşabilmek için tankı elinizde sıkıca tutarak üst kapak çizgi boyunca menteşesi açık konuma gelene kadar saat yönünün tam tersine doğru bastırılır.

tank

Yan kısımdaki boşluktan likit dolumunuzu yapabilirsiniz artık fakat likit doldururken hava borusuna likit damlat mamaya özen gösterin.

Ayrıca kapağın alt kısmında yer alan sızdırmazlık halkası zaman içinde çıkarak üst kapağın kapanmasına neden olabilir. Bu sorun ile karşılaştığınızda halkayı üst kısımdan çıkararak parmaklarınızın yardımı ile her iki kısımdan eşit bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

TVF8 Baby Tank Coil Değişimi Nasıl Yapılır?

TFV8 baby coil değişimi için üst kısım sökülmeli ve taban kısmından cam kısmı ayrılmalıdır. Eski colinizi sökerek yenisi ile değiştirebilirsiniz. Yeni olan coili tabana yerleştirip saat yönünde döndürerek takınız. Sonra camı yeni takılan coilin üzerine doğru şekilde dikkatli şekilde yerleştirin.En son olarak ise kapağı geri takın bu şekilde tank tek parça haline gelecektir. Likitinizi doldurun ve buhar keyfinizi yaşayın.

Coillerde Prime İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüm güçlü tanklarda olduğu gibi kullanmaya başlamadan önce prime işlemi  yapmak çok iyi bir fikirdir. Coilin yan kısmından baktığınızda pamuğu görebileceğiniz bir alan mevcuttur.

Bu kısımdan ve üst kısımdan coilin üstünden pamuğu likit ile ıslatmak gereklidir. Yeni coili taktığınız da en az 15 dakika dinlendirin bu şekilde coil iyice ıslanacaktır. Bu şekilde coilin yanması önlenecek daha uzun süreli olarak kullanılacaktır.

Smok TFV8 Baby Hava Akım Kontrolü Nasıl Yapılmalıdır?

Smok TFV8 Baby tankın alt kısmında yer alan iki adet geniş hava akımı kontrolüne sahiptir. Bu hava girişleri tamamıyla açılabilir veya tamamıyla kapanabilir. Kapalı durumda iken daha sıkı bir çekiş açık durumda iken daha geniş ve rahat bir çekim yapılır. Yüksek buhar için tüm hava akım kanalları açılmalıdır veya daha sıkı bir çekiş ve yoğun aroma için ise kapatılmalıdır.

Smok TFV8 baby birçok elektronik sigara modeli ile oldukça uyumlu şekilde çalışır. Fakat en uyumlu olduğu modeller Smok Alien, İstick Power ile mükemmel şekilde çalışır.

Bir cevap yazın

Sohbeti aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?